Mindentudás Egyeteme 2.0 – újraindul a népszerű előadássorozat
Sajtóközlemény Budapest, 2011. január 14. Mindentudás Egyeteme 2.0 – újraindul a népszerű előadássorozat
Barabási Albert-László január 15-i előadásával indul a magyarországi tudományos ismeretterjesztés legnépszerűbb programsorozatának folytatása. A Magyar Telekom és a Magyar Tudományos Akadémia által alapított Mindentudás Egyeteme közel négy év szünet után, a Norvég Alap támogatásával, megújult szerkezettel és a tudomány újdonságaival tér vissza az előadótermekbe és a képernyőkre. A 16 előadást Budapesten és 6 vidéki egyetemi városban hallgathatják meg az érdeklődők, a témákhoz kapcsolódó 48 televíziós műsort pedig a Magyar Televízió és a Duna Televízió sugározza. Az új sorozat előadásai a mindentudas.hu honlapon követhetők.
Az első előadó:

Barabási Albert-László
1995 óta a Notre Dame-i Egyetem (USA) fizikaprofesszora. Bukarestben, majd Budapesten végezte tanulmányait, 1994-ben szerzett doktori fokozatot a Bostoni Egyetemen. Kutatásai elvezettek a skálafüggetlen hálózatok felfedezéséhez. Jelenleg a kutatócsoportja által megalkotott elméletekkel igyekszik jellemezni a világháló, valamint a komplex anyagcsererendszerek és genetikai rendszerek szerkezetét. Tagja az Amerikai Fizikai Társaságnak, az MTA külső tagja. The New Science of Networks című könyvét 10 nyelven adták ki.
További érdekes kérdések
- a honlap (mindentudas.hu) dizájnja, különös tekintettel a KuK honlap megújulási szándékára.
- a szervezeti felépítés - ki az ügy motorja. A korábbi változatnak Fábri György volt a felelőse, most meg Rényi András (az ELTE művtöri tanszék vezetője?) nevét látom (a honlap?) szerkesztőjeként.
HHF